Paprasti būdai paminėti Tarptautinę neįgaliųjų dieną

  • Sep 05, 2021
instagram viewer

2020 -ųjų Tarptautinės neįgaliųjų dienos proga rašytoja Madison Lawson, dar žinoma kaip@wheelchairbarbie, dalijasi savo sąrašu, ką skaityti, žiūrėti ir klausytis gruodžio 3 d. ir vėliau. Norėdami perskaityti istorijas apie įtrauktį ir atstovavimą pramonėje, peržiūrėkite mūsų naują seriją,Prieinamumo grožis.

Beveik 15 procentų pasaulio gyventojų turi tam tikrą negalią Pasaulinė neįgalumo ataskaita (PSO), todėl neįgalieji yra didžiausia mažumų grupė pasaulyje. Ir vis dėlto žmonės su negalia vis dar žiniasklaidoje mažai atstovaujama. Tarptautinė neįgaliųjų diena, Gruodžio 3 d., Yra kasmetinė šventė, kurią 1992 m. Pradėjo JT Generalinė Asamblėja ir kuria siekiama „skatinti neįgaliųjų teises ir gerovę visose visuomenės srityse. "2020 m. tai apima socialinę žiniasklaida.

Kadangi dauguma dalykų yra susiję su mūsų bendruomene, kai mes nesulaukiame reikiamo judesių traukos, mes imamės to ir įgyvendiname. Šiemet švęsdama neįgaliųjų bendruomenė prašo žmonių skatinti tik neįgalių kūrėjų turinį tokiose socialinės žiniasklaidos platformose kaip „TikTok“, mokytis mūsų istorija ir pilietinių teisių judėjimais, ir pagalvokite, kaip tai, ką jūs darote, gali būti labiau įtraukianti ir prieinama žmonėms su negalia. neprisijungęs. Nors istorijos knygose dažnai nekalbama apie mūsų bendruomenės istoriją, mes nenuilstamai kovojome gauti vienodas galimybes tokiems dalykams kaip švietimas, darbas ir net tiesiog galimybė patekti į viešumą įstaigoms.

Šio tipo darbai yra dokumentuoti filme „Crip“ stovykla - kurį galite žiūrėti „Netflix“ - su Judith Huemann, kuri gavo apdovanojimą Įspūdingiausias dokumentinio filmo gyvas dalykas. Filmas seka jaunų aktyvistų grupę, kuri 1973 m. Vadovauja pirmajam federaliniam neįgaliųjų pilietinių teisių judėjimui, Reabilitacijos įstatymo 504 straipsnis, buvo pasirašytas įstatyme. Šiuo aktu pripažįstama, kad visuomenė neįgaliuosius istoriškai traktuoja kaip menkesnius nei darbingus piliečių, dėl giliai išsigandusių baimių ir stereotipų bei žalingo požiūrio, kuris tapo gailestingumu ir persekiojimas. Jei nebūtų 504, amerikiečių su negalia įstatymas taip pat gali neegzistuoti, nes pagaliau privertė žmones galvoti apie neįgaliuosius pagal federalines pilietines teises. Mes prašome ne tik vienos neįgaliųjų balsų sustiprinimo dienos, bet ir visą gyvenimą trukusios įtraukties, už kurią kovojome.

Vienas iš paprastų būdų dalyvauti Tarptautinėje neįgaliųjų dienoje yra išplėsti savo stebėjimo sąrašą, įtraukiant daugiau neįgaliųjų kūrėjų. Emily Rose, dar žinoma kaip @emilyrose_paints on Tik tak ir Instagram, yra iš Kalifornijos ir buvo vienas pirmųjų neįgaliųjų aktyvistų, kuriuos mačiau skelbdamas apie Tarptautinę negalios dieną „TikTok“. Rose sako: „Tarptautinė neįgalumo diena man yra diena, skirta švęsti, kaip neįgalumas paveikė mano gyvenimą, ir pakelti kitų neįgaliųjų balsus. Tai taip pat diena prisiminti, ką praeityje patyrė neįgalieji “.

Mes prašome ne tik vienos neįgaliųjų balsų sustiprinimo dienos, bet ir visą gyvenimą trukusios įtraukties, už kurią kovojome.

Ši diena turėtų būti atkaklumo, kūrybiškumo ir išradingumo šventė, kuri daugumai žmonių su negalia yra išlikimo reikalas. Janiqua Williams iš Misisipės, dar žinoma @nika_bika_, dalijasi savo kelione „TikTok“ per makiažo ir mados transformacijos vaizdo įrašus, kuriuose demonstruojami jos kaip menininkės įgūdžiai. Williamsas sako: „Jaučiu, kad šį gyvenimą gyvenu jau seniai. Dabar man 27 metai ir kartais, kai buvau jaunesnis, aš daug ko nesupratau ir man buvo gėda dėl savęs. Dabar, kai esu vyresnė ir nebijau ir noriu tai parodyti, žinai, nes tai yra mano gyvenimas. “Tai naujai įgytu pasitikėjimu ji nori pasidalinti su kitomis neįgaliomis moterimis, kad suteiktų joms galimybę tai rasti patys.

Panašiai, modelio ir negalios aktyvistas Bri Scalesse aka @briscalesse tikisi, kad jos turinys pakeis žmonių požiūrį į neįgalius kūnus. Ji nori įgalinti tiek neįgaliuosius, tiek darbingus žiūrovus galvoti apie tai, kaip jie suvokia negalią kasdieniame gyvenime. Scalesse sako, kad tikisi, kad jos sekėjai, kurie yra darbingi, gali pamatyti ją ne tik kaip įkvepiančią. „Tikiuosi, kad jie gali pamatyti mane kaip pilnavertį žmogų. Jei mano turinys įkvepia, tikiuosi, kad jis įkvėps dizainerius ir prekės ženklus samdyti neįgaliųjų modelius ir atsižvelgti į neįgaliųjų bendruomenę. “

Kitas paprastas būdas aktyviai dalyvauti Tarptautinėje neįgalumo dienoje - pagalvoti jūsų kasdienio gyvenimo veiksmai būtų kitokie, jei turėtumėte negalią save. Ar jūsų lankomos vietos yra prieinamos žmonėms, kurie naudojasi neįgaliųjų vežimėliais ir judėjimo priemonėmis? Ar prekės ženklai ir dizaineriai, iš kurių perkate, sukuria įtraukų dizainą, kurį gali dėvėti žmonės su negalia? Tiesiog sustojimas pastebėti, kaip jus supantis pasaulis gali būti ribojantis, gali būti pirmasis žingsnis link reikšmingų pokyčių.

„Jei mano turinys įkvepia, tikiuosi, kad jis įkvėps dizainerius ir prekės ženklus samdyti neįgaliųjų modelius ir atsižvelgti į neįgaliųjų bendruomenę.“

Taip pat įsitikinkite, kad jūsų sąraše „turi būti skaitoma“ yra knygų, parašytų neįgaliųjų požiūriu. Kai kurie mano asmeniniai mėgstamiausi yra Keah Brown's Gražuolė, Judy Huemann Būti Heumannu: neatgailaujantis neįgaliųjų teisių aktyvisto prisiminimas, ir Alice Wong Neįgalumo matomumas: pirmojo asmens istorijos iš XXI amžiaus. Arba, jei straipsniai yra greitesni, peržiūrėkite mėnesio straipsnius Žurnalas „Cripple“, žiniasklaidos bendrovė, kurią sudaro tik neįgalūs rašytojai ir redaktoriai iš viso pasaulio, dalijantis savo požiūriais ir patirtimi. Ir leiskite man baigti be gėdingo asmeninio kištuko: klausykitės mano podcast'o, Akivaizdus klausimas, kuriame aš kalbu apie savo asmeninę patirtį su negalia.

Atminkite, kad įtraukimas padeda tik visiems, galbūt šiandien nebūsite neįgalus, tačiau niekada nežinote, kada galite tapti jo dalimi mūsų bendruomenė ir jūs norėsite prieiti prie visų dalykų, dėl kurių mes kovojome, dėl kurių kovojame ir toliau kovosime dėl. Diena, kai skatinamas neįgaliųjų kūrėjų turinys, galintis paveikti žmonių požiūrį į negalią visą gyvenimą.


Daugiau istorijų apie negalią:

Makiažo patarimai akliesiems ar silpnaregiams

14 produktų grožio mylėtojams, kurie gali naudotis tik viena ranka

Kelionė į nagų saloną trūkstamais pirštais


Dabar žiūrėkite, kaip ši makiažo meistrė virsta tirpstančiais ledais:

Sekite „Allure“Instagramir„Twitter“, arbaužsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškįneatsilikti nuo viso grožio.

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį.

insta stories